Biblioteka jak paczkomat? W Krakowie stanął pierwszy taki automat

Pierwszy książkomat Biblioteki Kraków stanął przy filii nr 16 na ul. Radzikowskiego 29. Urządzenie umożliwia samoobsługowy odbiór zamówionych oraz zwrot przeczytanych książek i audiobooków.

Działanie książkomatu jest bardzo proste i podobne do działania popularnych paczkomatów. Wystarczy posiadać ważną kartę biblioteczną, zalogować się na swoje konto, znaleźć w katalogu książkę lub audiobook, które chcemy wypożyczyć i jako miejsce odbioru wskazać książkomat.

„Po dostarczeniu książki do urządzenia, drogą mailową zostanie przesłana wiadomość o możliwości odbioru oraz terminie, do którego należy odebrać zamówiony tytuł (dwa dni). Z książkomatu mogą korzystać czytelnicy, którzy mają miejsce na koncie na wypożyczenie kolejnych pozycji. Do urządzenia nie można zamawiać gier planszowych i prasy. Książki do książkomatu będą dostarczane od poniedziałku do piątku” – informuje biblioteka.

Czytelnicy, którzy chcą zwrócić książki/audiobooki w książkomacie powinni pamiętać, że wypożyczenie kolejnych nie będzie możliwe od razu. Każdy zwrot wymaga weryfikacji przez bibliotekarza, na co biblioteka rezerwuje sobie jeden dzień roboczy.

jk

 

Najnowsze

Co w Krakowie