Biegacze sparaliżują ulice Krakowa?

Szykują się poważne utrudnienia dla kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych w Krakowie. Już jutro dziś rozpoczynają się imprezy towarzyszące przed 15. PZU Cracovia Maraton, we wszystkich imprezach pobiegnie w sumie aż 15 tys. osób. Władze miasta ostrzegają, że w weekend powinniśmy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w centrum Krakowa. Sprawdź, którędy pobiegną zawodnicy.

Już dziś wieczorem (piątek, 13 maja) odbędzie się pierwsza z imprez towarzyszących 15. PZU Cracovia Maraton. Zawodnicy zmierzą się w ramach Biegu Nocnego na dystansie 10 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 21.00 przy al. 3 Maja na wysokości stadionu Wisły Kraków, gdzie zlokalizowana będzie również meta. Na pokonanie dystansu 10 kilometrów zawodnicy mają 1,5 godziny.

W sobotę do rywalizacji ruszą rolkarze, którzy do pokonania będą mieli 12 okrążeń wokół Krakowskich Błoń. „Bieg” rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do godz. 19.00. W tym czasie utrudnienia mogą pojawić się jedynie w okolicy Błoń. Kierowcy mogą mieć czasowe problemy z przejazdem al. 3 Maja.

Największych utrudnień należy się spodziewać w dniu rozgrywania 15. PZU Cracovia Maraton – w niedzielę 15 maja. Start i metę biegu zaplanowano na Rynku Głównym w Krakowie. Zawodnicy rozpoczną rywalizację o godz. 9.00 i powinni zakończyć ją do godz. 15.00. W tym czasie kierowcy powinni unikać podróżowania samochodami przez centrum Krakowa, która będzie częściowi nieprzejezdne. Poniżej prezentujemy trasę, którą pobiegną biegacze.

Trasa 15. PZU Cracovia Maraton
Trasa 15. PZU Cracovia Maraton

Trasa:

Rynek Główny – start na wysokości ul. Siennej (linia G-H) –  ul. Grodzka – ul. Św. Idziego – ul. Podzamcze – ul. Powiśle – ul. Zwierzyniecka – Al. Krasińskiego – na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego – w lewo na deptak przy Al. 3 Maja – chodnikiem z wykorzystaniem parkingu przy ul. Piastowskiej do ul. Na Błoniach – deptak przy al. Focha, Al. Krasińskiego, Most Dębnicki – ul. Konopnickiej (jezdnią pod prąd) – ul. Ludwinowska – ul. Rollego – Bulwar Podolski – ul. Zabłocie – pod Mostem Kotlarskim, ślimakiem na most, ul. Kotlarska, na Rondzie Grzegórzeckim jezdnią w Al. Pokoju, następnie przejście na jezdnię pod prąd – Al. Pokoju aż do ul. Lema, następnie ul. Lema (jezdnią pod prąd – prawy pas ruchu) do ostatniego (trzeciego) nawrotu i dalej ul. Lema – prawym pasem ruchu do Al. Pokoju, powrót tą samą jezdnią Al. Pokoju, aż do przełączki przed ul. Kordylewskiego, pod prąd do Ronda Grzegórzeckiego – ul. Kotlarska (jezdnia pod prąd) do ślimaka, ul. Podgórska, wbiegnięcie na Bulwary Wiślane (przejście dla pieszych) – Bulwary Wiślane do pochylni za Mostem Grunwaldzkim, górnym bulwarem do ul. Podzamcze w lewo w ul. Powiśle – początek drugiej pętli – koniec drugiej pętli, ul. Podzamcze, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny – meta na wysokości ul. Siennej.

(pt)

fot. iStock.com/Einar Hansen

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie