Aktualności Miasto

Bilety wyprzedają się na pniu. Dziś wieczorem rusza rezerwacja

To jedna z tych atrakcji, na którą bilety sprzedają się niemal natychmiast. Dziś wieczorem rusza rezerwacja na wycieczki pociągami retro po najpiękniejszych małopolskich trasach kolejowych. Parowozy już czekają na Ciebie!

To będzie czwarta już edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wycieczki dawnymi pociągami to wielka gratka nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Tutaj mogą przejechać się pociągiem ciągniętym przez lokomotywę żywcem wyjętą z wiersza Juliana Tuwima.

Głównym celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu “Małopolska Gościnna”. Partnerem projektu jest PKP Cargo – opiekun i mecenas Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

W tym roku na turystów czeka 46 kursów po najurokliwszych zakątkach Małopolski. Rozkład jazdy pociągów historycznych ułożono w oparciu o przewidywane zamknięcia torowe z powodu licznych modernizacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe w Małopolsce w 2018 roku. Szczegółowe programy przejazdów oraz rezerwacje miejsc są dostępne na stronie www.kolejegalicyjskie.pl.

Strona i system rezerwacyjny ma zostać uruchomiony dziś o godzinie 20:00.

(wm)

fot. Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej / Facebook