Biskup do krakowskiego fotografa: Spierd***j!

fot. Tytus Kondracki

I jak tu dziwić się schamieniu obyczajów? Podczas Ingresu Marka Jędraszewskiego z ust biskupa Sławoja Leszka Głodzia padły haniebne słowa. – Usłyszałem „Spierd***j! Spieprzaj!”, a kierowca dorzucił „Spadaj” – relacjonuje krakowski fotograf, Tytus Kondracki.

Kondracki poinformował o zdarzeniu na swoim profilu na Facebooku. Poprosiliśmy go o dokładne opisanie zdarzenia. Otrzymaliśmy od niego także zdjęcie, które zrobił niemal dokładnie w tym momencie, gdy padały wspomniane słowa.

Słowa na S…

– To wszystko działo się przed Kurią, tuż pod oknem papieskim. Nie wiem kim jest osoba z odznaczeniami na zdjęciu z Głódziem, ale to ona poprosiła mnie o zrobienie zdjęcia i zdążyła zadbać o widoczność swoich odznaczeń. W tym czasie Głódź wypakowywał prezenty dla nowego arcybiskupa i wtedy słyszałem „Spierd***j, spieprzaj”. Kierowca dorzucił jeszcze „Spadaj”. Co to były za prezenty? Nie wiem, ale Głódź powinien się nimi pochwalić, bo ja nie jestem paparazzo – opisuje.

fot. Facebook

– Nigdy nie spotkałem się z takim chamstwem. Żałuję, że tego fragmentu nie nagrywałem bo byłem oficjalnie akredytowany na Ingres,ale nie spodziewałem się takiej napaści. Później otrzymałem wynurzenia jakiejś wiernej, która przekonywała mnie, że trzeba być wyrozumiałym, bo arcybiskup był w stanie napięcia, bo musiał przyjechać do Krakowa i wstać o 5.00 – dodaje Kondracki.

Biskup luksusowy

Fotograf dodaje, że zastanawia się, czy nie złożyć wniosku o oficjalne przeprosiny.

Kim jest Głódź? Trzy lata temu pisał o nim tygodnik „Wprost”. Wedle publikacji, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź zarządza kurią w sposób feudalny, uwielbia poniżać swoich współpracowników, a w swojej siedzibie regularnie organizuje libacje alkoholowe. Kuria uznała artykuł za zniesławienie. Głódź żyje w luksusie – mieszka w wielkiej rezydencji, ma do dyspozycji limuzynę i pokaźną generalską emeryturę.

Ingres arcybiskupa Jędraszewskiego wzbudził wiele emocji także w internecie:

Przeczytaj także:

Krakowski kościół skręci w stronę PiS?! Kontrowersyjny następca Dziwisza

(wm)

Zobacz także