Biskup poświęcił salę im. Jana Pawła II w budynku Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego

Musisz przeczytać

W poniedziałek,22 listopada 2021 roku, w budynku Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Basztowej w Krakowie poświęcono i otwarto salę im. św. Jana Pawła II oraz odsłonięto pamiątkową tablicę. To sala, w której wojewoda i marszałek organizują wiele spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Sala im. św. Jana Pawła II w urzędzie przy Basztowej

Sala im. św. Jana Pawła II w urzędzie przy Basztowej
Obraz 1 z 10

fot. malopolska.pl

W wydarzeniu wzięli udział: bp Jan Zając, marszałek Witold Kozłowski, wojewoda Łukasz Kmita, wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, wicewojewoda Ryszard Pagacz, poseł Urszula Rusecka, prof. Jan Tadeusz Duda – przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz radni województwa.

– Kiedy Stolica Apostolska 5 października 2020 roku potwierdziła, że Święty Jan Paweł II jest Patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego, stało się to dla nas wzmocnieniem tego zobowiązania, aby dbać o pamięć o naszym wielkim rodaku, a przede wszystkim, aby nie zaprzepaścić przesłania, które do nas kierował. Tablica, którą dzisiaj odsłaniamy, upamiętnia to wydarzenie i jest kolejnym świadectwem przywiązania i szacunku, jakimi Małopolanie obdarzają świętego Jana Pawła II – mówił marszałek Witold Kozłowski.

W wydarzeniu wzięli także udział Urszula Smok, prezes Fundacji Podaruj Życie, Adam Marasek, wieloletni i zasłużony pracownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Stefan Życzkowski, należący do Stowarzyszenia Środowisko JP II, którzy wspierają województwo małopolskie w promocji dziedzictwa  Świętego Jana Pawła II.  Ich świadectwa możemy przeczytać w najnowszym wydawnictwie Małopolski przygotowanym specjalnie z okazji ustanowienia Papieża Polaka Patronem Małopolski.

– Niech ta uroczystość będzie dla nas zaproszeniem, aby jeszcze raz przyjąć do serca słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II na krakowskich Błoniach 10 czerwca 1979 roku, kiedy apelując o troskę o nasze duchowe dziedzictwo wołał do nas, abyśmy „nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, – abyśmy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy” – podsumował Witold Kozłowski.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca