Biskup z Krakowa uniewinniony przez Watykan? W tle tajemnicze sms-y

Musisz przeczytać

Według nieoficjalnych informacji Onetu biskup Jan Szkodoń otrzymał dokument z Watykanu, w którym stwierdzono, że stawiane mu zarzuty o pedofilię są niesłuszne i bezzasadne.

Przypomnijmy, że w lutym w kościele wybuchła afera, gdy „Gazeta Wyborcza” opublikowała reportaż pt. „Zły dotyk biskupa z Krakowa”. Szkodoń został posądzony o intymne relacje z 15-letnią wówczas dziewczyną. Do molestowania miało dochodzić 25 lat temu. Dziś biskup jest na emeryturze.

„W obliczu zapowiadanych doniesień medialnych na temat mojej osoby pragnę przekazać, że zostałem przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce poinformowany o wszczęciu wobec mnie postępowania, które jest przewidziane prawem kanonicznym, oraz że zostały podjęte czynności i decyzje wynikające z norm wewnątrzkościelnych dotyczących biskupa” – napisał wówczas Szkodoń w oświadczeniu i podkreślił, że nie przyznaje się do winy.

Tymczasem Onet.pl donosi, że od dwóch tygodni księża z diecezji krakowskiej otrzymują sms-y o treści: „Dziele się radością. 23 kwietnia 2021 r., w Uroczystość Św. Wojciecha BM, Ks. Bp Jan Szkodoń otrzymał od Bpa R. Kasyny w Pelplinie dokument z Watykanu: zarzuty stawiane Biskupowi są niesłuszne i bezzasadne. Bogu niech będą dzięki. Jezus zwyciężył. Ks. Biskup dziękuję za modlitwy!”.

„Pod wiadomością znajduje się podpis jednego z księży prałatów, który w przeszłości był proboszczem w jednej z krakowskich parafii. Prywatnie to znajomy bp. Szkodonia. To, że księża rzeczywiście otrzymują takie SMSy, potwierdzili Onetowi przedstawiciele krakowskiej kurii” – czytamy w portalu.

„Kuria Krakowska nie otrzymała informacji o prawomocnym wyroku w sprawie bp. Jana Szkodonia. Wszelkie decyzje w tej sprawie podejmuje Stolica Apostolska, która jest równocześnie jedynym źródłem informacji na ten temat” – poinformowała kuria w oświadczeniu.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca