Biznes dla miasta czy miasto dla biznesu?

Najważniejsze osiągnięcia i wizja długofalowego rozwoju, ewolucja zatrudnienia, kompetencje przyszłości oraz rozwój strategicznej infrastruktury Krakowa – na te tematy dyskutowano podczas forum branży biznesu Made in Kraków.

Spotkanie w magistracie odbyło się w ramach Forum Nauka-Biznes-Mieszkańcy-Samorząd.

– Tylko dzięki takim spotkaniom oraz bezpośredniej współpracy będziemy mogli zawsze powiedzieć, że Kraków swój znakomity na skalę europejską rozwój zawdzięcza branży usług dla biznesu, a Państwa branża rozwija się tak dobrze właśnie dlatego, że jest ulokowana w Krakowie – wyjątkowym mieście, w którym mieszkają wyjątkowi, doskonale wykształceni ludzie – powiedziała podczas otwarcia konferencji Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju.

W ramach przyjętej formuły, przedstawiciele magistratu, wspólnie z największym krakowskim stowarzyszeniem ASPIRE, którego działalność skupiona jest na branży usług biznesowych i technologicznych, oraz przedstawicielami sektora usług dla biznesu rozmawiają na temat najważniejszych czynników wpływających na perspektywy dynamicznego rozwoju Krakowa w nadchodzących latach oraz kolejnych kroków w procesie zacieśniania współpracy między miastem i biznesem.

(wm, krakow.pl)

Zobacz także