Biznesmeni w garniturach z wyrokami

Jest wyrok dla byłego prezesa Kraków Business Park, który odpowiadał przed krakowskim sądem za wyłudzanie unijnych dopłat. Sąd uznał, że Adam Ś. jest winny, podobnie jak Ryszard Ś – jego ojciec i były pełnomocnik. Obaj panowie zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę. Nie będą mogli również prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem unijnych funduszy przez 5 lat.

Krakowska prokuratura oskarżyła byłego szefa Kraków Business Park o to, że wspólnie ze swoim ojcem, wyłudził 255 tys. złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Biznesmeni mieli występować o przyznanie tzw. płatności bezpośrednich, a we wnioskach wskazywali, że na posiadanych przez Kraków Business Park gruntach, prowadzą uprawę mieszanek traw i kukurydzy. W rzeczywistości okazało się jednak, że biznesmeni nie mają z rolnictwem nic wspólnego a za uprawy jest odpowiedzialny współwłaściciel działek. Ryszard Ś. miał wyłudzić w ten sam sposób 54 tys. złotych.

Adam Ś. usłyszał wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 40 tys. złotych grzywny oraz pięcioletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem unijnych dopłat. Jego ojciec – Ryszard Ś. został skazany na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 6 tys. złotych grzywny i również nie będzie mógł prowadzić działalności gospodarczej wykorzystującej dopłaty funduszy unijnych. Dodatkowo obaj oskarżeni będą musieli zwrócić wyłudzoną kwotę.

(pt)

fot. iStock.com/Jason Morrisona

Najnowsze

Co w Krakowie