Błaszczykowski spotkał się z Miastem. Uda się ocieplić stosunki?

fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl / wikimedia

Dla Dawida Błaszczykowskiego to jeden z najważniejszych punktów. Nowy prezes Wisły Kraków spotkał się dziś dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krzysztofem Kowalem.

Podczas rozmowy w siedzibie ZIS poruszone zostały kwestie współpracy Miasta i Klubu. Przedstawiciele obu stron wyrazili chęć dialogu i konstruktywnej współpracy dla dobra Krakowa oraz przechodzącej proces odbudowy Wisły. Kontynuacją „nowego otwarcia” będą spotkania robocze, z których pierwsze zostało zaplanowane na przyszły tydzień – informuje klub.

Wisła musi porozumieć się z Miastem w sprawie nowych warunków wynajmu stadionu. Obecnie klub płaci 123 tysiące złotych za mecz. Wisła liczy, że tę stawkę uda się poważnie obniżyć, bo w ciągu najbliższych miesięcy wszystkie mecze Ekstraklasy będą rozgrywane bez publiczności. Wisła nie potrzebuje więc trybun. Garbarnia Kraków wynajmując stadion z jedną trybuną płaciła za mecz około 16 tysięcy złotych.

Dla Dawida Błaszczykowskiego ocieplenie stosunków z Miastem to jeden z najważniejszych punktów. Poprzedni prezes Piotr Obidziński zawiódł na tym polu, a z każdym kolejnym spotkaniem było coraz gorzej.

ml

Zobacz także