Blok przy ulicy Fredry: za kilka tygodni stan surowy (video)

Po niespełna sześciu miesiącach prac, budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry zbliża się do decydującej fazy: w ciągu najbliższych tygodni budynek będzie miał dach.

Prace przy budowie bloku komunalnego przy ul. Fredry idą pełną parą. Jeszcze jesienią wykonawca zadania – firma Sarivo Budownictwo – był w fazie realizacji fundamentów, a następnie parteru. Obecnie prace są już na etapie wylewania stropów nad ostatnią kondygnacją mieszkalną, a nad częścią budynku trwa przygotowanie do wykonania więźby dachowej. Zgodnie z założeniem, za kilka tygodni cały budynek powinien mieć dach więc inwestycja będzie w stanie surowym otwartym. Już obecnie w trakcie montażu są instalacje sanitarne, a w przyszłym tygodnie rozpoczęcie wykonywania wewnętrznych instalacji elektrycznych. Rozpoczęły się też roboty w otoczeniu bloku – od strony wschodniej wykonywany jest podjazd pod garaże oraz przygotowanie do wykonania muru oporowego.

Przypomnijmy: realizacja kolejnej mieszkaniowej inwestycji ZIM – bloku przy ul. Fredry – rozpoczęła się w sierpniu 2020 r. W okolicy istniejącej już zabudowy mieszkaniowej powstaje jeden czterokondygnacyjny blok z 46 mieszkaniami, liczący maksymalnie do 15 m wysokości. W ramach zadania powstanie też teren zielony oraz ponad 50 miejsc postojowych.

Warto wiedzieć, że inwestycja uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę ponad 2,5 mln zł. Łączny koszt budowy to około 8,1 mln zł.

Budowa bloku przy ul. Fredry to kolejna mieszkaniowa inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich. W tym roku zakończyła się realizacja osiedla Przyzby – Zalesie, a także osiedla Wańkowicza w Nowej Hucie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie