Błyskotliwe rozpoczęcie kampanii przez PiS. „Mamy charyzmatycznego premiera”

Nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy obecnej władzy muszą przyznać, że niedzielne przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza było retorycznym majstersztykiem.

Od tej pory nikt już nie będzie mógł odmówić szefowi rządu Zjednoczonej Prawicy braku charyzmy, nieumiejętności nawiązywania żywego kontaktu z rodakami, a tym bardziej popadania w charakterystyczne dla wielu bankowców sztywniactwo i sztuczność.

Morawiecki wygłosił kapitalne pod każdym względem przemówienie: w pełni merytoryczne, a do tego idealnie skomponowane formalnie, swobodne, z trafnymi odniesieniami literackimi i historycznymi, z wyczuciem chwili, ze swadą i z polemicznym zacięciem.

Tym błyskotliwym wystąpieniem zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.

Jerzy Bukowski

Jerzy Bukowski

fot. KPRM

* dr Jerzy Bukowski – Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, publicysta, filozof i bloger

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Zobacz także:

Minister ostro o „zboczeńcach”. „Ma prawo, a nawet obowiązek jako katolik…”

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie