Bo z owadami jak z… dziewczynami

Musisz przeczytać

Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj, nie wie się… śpiewał niegdyś Jerzy Połomski. Z owadami, a jakże, jest podobnie – doszli do wniosku organizatorzy XVI Ogólnopolskich Dni Owada, które odbędą się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie właśnie pod hasłem „Bo z owadami nigdy nie wie się”. Co kryj się pod tym tajemniczym stwierdzeniem?

Tego będzie można dowiedzieć się w dniach od 3 do 5 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 54).

Dni Owada
Dni Owada

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Dodatkowo zobaczyć będzie można  rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, exlibrisy oraz fotografie o tematyce entomologicznej.

Na najmłodszych będzie czekać wiele atrakcji – „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, pokazy „owadziego” orgiami, a także zajęcia plastyczne, konkursy i wiele innych.

– Niewątpliwą atrakcją będą świecące skorpiony czy obrazy ze skrzydeł motyli. Nie zabraknie też prezentacji „owadziej kuchni” połączonej z degustacją dla odważnych – zachęca Izabela Majewska, rzecznik prasowy UR w Krakowie.

Dodatkowo w sobotę (4 czerwca) w Klubie Akademickim Arka (al. 29 Listopada 50)  odbędzie się Międzypokoleniowe spotkanie Dziadków i Wnucząt z programem pt. „Bo z owadami nigdy nie wie się…”

Zapisy grup zorganizowanych: poniedziałki, wtorki, czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00. Tel. 12 662 52 87, e-mail: utw@ur.krakow.pl.

Szczegółowy program wydarzenia można pobrać tutaj.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca