Boże Narodzenie coraz bliżej… To najlepszy czas na zdjęcia z choinkami i świątecznymi dekoracjami!

– W kolejnym tygodniu trwania projektu Krakowianie mogłem zaobserwować zbliżające się wielkimi krokami Święta. Coraz więcej miejsc kusi świątecznymi piosenkami, dekoracjami i choinkami. Coraz więcej objuczonych zakupami mieszkańców miasta przemierza ulice w poszukiwaniu kolejnych prezentów. Ale święta, świętami… A robota musi być zrobiona, dlatego większość bohaterów zdjęć z tego tygodnia oderwałem na 2-3 minuty właśnie od pracy – mówi dla KRKnews.pl Paweł Wodnicki, pomysłodawca projektu Krakowianie. 
 

Z Kasią, właścicielką znanej i lubianej galerii fotografii porozmawialiśmy sobie m.in. na temat projektu. Kasia to wulkan pomysłów, osoba która zna wszystkich w okolicy i nie tylko, więc podsunęła mi mnóstwo fajnych pomysłów na sfotografowanie kolejnych modeli i modelek na profil Krakowianie.

Miałem także okazję spotkać się z Bartkiem – pracownikiem banku, a prywatnie zapalonym biegaczem. Bohater zdjęcia wyskoczył na chwilę z biurowca, gdzie pracuje, co w połączeniu z przejmującym wiatrem nie sprzyjało niestety dłuższej rozmowie. Ale zamieniliśmy kilka zdań i myślę, że z pewnością nasze ścieżki jeszcze się w Krakowie przetną.

Na ul. Bożego Ciała przed jednym z klubów, gdzie odbywała się konferencja, spotkałem Elę – dziennikarkę ekonomiczną, z którą ponarzekaliśmy trochę na zmieniający się Kazimierz, który oboje kochamy, a niestety się wyludnia i staje miejscem głównie turystycznym.

Innych bohaterów spotkacie na profilu Krakowianie

Najnowsze

Co w Krakowie