Bracia założyli rodzinny biznes. Tyle, że nielegalny. Mają kłopoty

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy na jednym z bazarów handlowali nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Suma strat została wstępnie wyceniona na ponad 135 tysięcy złotych.

Plicjanci udali się na jeden z krakowskich placów targowych, gdzie miało dochodzić do handlu nielegalnym oprogramowaniem komputerowym.

– Około godziny 7 kryminalni zauważyli, że na jednym ze stoisk dwóch mężczyzn wystawiło do sprzedaży podejrzany towar. Policjanci natychmiast wylegitymowali dwóch braci, 50-latka i 60-latka. Jak się okazało, oferowali oni do sprzedaży płyty z nielegalnymi programami komputerowymi. Policjanci przeszukali samochód, którym przyjechali mężczyźni, znajdując w nim kolejne nielegalne produkty. Podobna sytuacja miała miejsce podczas przeszukania garażu należącego do jednego z braci – relacjonuje policja.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiego komisariatu. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 4 tysiące nośników elektronicznych z zawartością nielegalnych programów komputerowych i audiowizualnych. Straty producentów oraz firm wstępnie wyceniono na ponad 135 tysięcy złotych.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Najnowsze

Co w Krakowie