BrainPark przy al. Pokoju gotowy. 485 miejsc parkingowych i 300 miejsc dla rowerów (ZDJĘCIA)

Echo Investment zakończyło realizację kompleksu biurowego Brain Park u zbiegu alei Pokoju i ulicy Fabrycznej.  Inwestorem jest Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. mkw. były gotowe na przyjęcie najemców w listopadzie 2022 roku. Oddany właśnie do użytku trzeci budynek Brain Parku ma powierzchnię 13 tys. mkw.

Kompleks zaprojektowała pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków, która postawiła na elegancką bryłę z jasną elewacją.

– Cieszy nas ogromnie kolejna udana współpraca z Echo Investment. Brain Park to przykład ponadczasowej, powściągliwej w formie architektury, która współtworzy jakość urbanistyczną tego obszaru Krakowa – mówi Anna Pawłowska, dyrektor zarządzająca Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Oprócz powierzchni biurowych w ramach kompleksu powstało również blisko 10 tys. m² terenów zielonych. Sercem inwestycji ztsało się otwarte patio, które służy odpoczynkowi i spożywania posiłków na świeżym powietrzu.  Znajduje się tutaj także miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki i przestrzeń do aktywności typu street workout. Najemcy Brain Park mają do dyspozycji również zielone tarasy, 485 miejsc parkingowych, 300 miejsc dla rowerów, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych oraz szatnie z prysznicami.

Kompleks  jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. W budynkach zastosowano rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, które oszczędzają energię i wodę oraz zmniejszają wpływ na środowisko, czego dowodem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

To również pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum. Potwierdza on najlepszą łączność cyfrową, jakość rozwiązań teletechnicznych i planów awaryjnych zapewniających firmom możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Lista najemców kompleksu składa się z takich firm jak: EPAM Polska, PepsiCo GBS, ALDI Tech Hub, APPTIO Poland, Mercator Medical, biura serwisowane Loftmill oraz przychodni Medicover.

fot. materiały prasowe Echo Investment

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie