Brawa dla policjantów! Ten mężczyzna żyje tylko dzięki nim

Gdyby nie reakcja dwóch policjantów, mogło się skończyć tragicznie.

– St.sierż. Krzysztof Rojek z Komisariatu Policji w Zabierzowie wspólnie ze st. sierż. Dominikiem Wilkiem z VI Komisariatu Policji w Krakowie przebywając w czasie wolnym od służby na jednej z ulic krakowskiego Śródmieścia zauważyli siedzącego na chodniku staruszka, którego wygląd wskazywał na stan hipotermii. Mężczyzna był wyziębiony, uskarżał się na ból nogi, zawroty głowy oraz duszności. Po krótkiej rozmowie policjanci zorientowali się, że ma on symptomy demencji starczej, gdyż nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka – relacjonuje Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania ratownicze, udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy opatrując mu ranę nogi, okrywając odzieżą oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia i patrol policji z miejscowego komisariatu.

– W efekcie senior został przetransportowany do szpitala. Na szczęście, dzięki szybkim działaniom naszych bohaterów, jego życiu nic nie zagraża. Komisariat II Policji powiadomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który sprawuje teraz nadzór nad 71-latkiem – dodaje Gleń.

– Z uwagi na wciąż utrzymującą się niską temperaturę uczulamy wszystkich na to, aby nie być obojętnym wobec osób starszych i bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrażać ich życiu lub zdrowiu. Przekazujcie służbom informacje o miejscu przebywania takich osób! – apelują funkcjonariusze.

Najnowsze

Co w Krakowie