Brawo krakowscy kierowcy! Niech się od Was uczy cała Polska [wideo]

Niejednokrotnie uderzaliśmy w krakowskich kierowców. W naszym mieście pełno bowiem cwaniaczków, raptusów i narwańców. Tym razem jednak odwaliliście kawał dobrej roboty. Brawo!

Jeździmy buspasami, wpychamy się w szczeliny, w których nie mieści się nawet rower, mrugamy światłami, walimy po klaksonach, wyzywamy innych od najgorszych. Tak, to codzienność na krakowskich drogach. Tym razem mamy jednak wideo, którym możemy się pochwalić całej Polsce.

„Korytarz życia” to rzecz banalna – wszystkie samochody mają zjechać do krawędzi drogi, by przez środek zrobić miejsca dla pędzącej karetki czy wozu straży pożarnej. Niby proste, a mimo to trudne do wyegzekwowania.

Jeden kierowca się zagapi i karetka już staje. Inny naogląda się amerykańskich filmów, zapuści muzykę na full i nawet nie wie, że właśnie pozbawia kogoś cennych sekund. Albo po prostu jest cwaniaczkiem i sam ryje się przed karetkę, korzystając z tworzącego się korytarza.

Dlatego właśnie ujęło nas to, co krakowscy kierowcy zrobili na ul. Mikołajczyka w Krakowie. Jest korek, auta zgniecione jak w słoiku. Prawa strona to wąskie pobocze, lewa torowisko. A mimo to nikt nie drży o felgę, nie zsuwa się minimalnie, tylko jak w wojsku – auta bokiem, karetka środkiem.

Zresztą zobaczcie sami (nagranie z profilu facebookowego KMRT):

Korytarz dla RT #0904 na Mikołajczyka.

Posted by KMRT on Tuesday, April 10, 2018

Panie i Panowie kierowcy – być może podarowaliście komuś cenne sekundy, a nawet minuty życia. Brawo, świetna robota!!!

rd

zdjęcie tytułowe / fot. profil facebookowy KMRT

Najnowsze

Co w Krakowie