Bronił się, ale nie pomogło. Dziennikarz zrobił krytyczny materiał o wojewodzie i stracił pracę

Reporter Radia Kraków Grzegorz Krzywak zgodził się na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron po tym, jak przygotował materiał o inwestycji w Nowej Hucie. O sprawie informuje Press.pl.

„Grzegorz Krzywak przygotował do serwisu informacyjnego i na stronę internetową rozgłośni materiał o tym, że zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego Piotra Ćwika deweloper będzie mógł wybudować blok kilka metrów od okien mieszkańców osiedla Kolorowego w Nowej Hucie (wcześniej pozwolenie na budowę zawiesił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski)” – podaje Press.pl.

Dziennikarz rozmawiał z mieszkanką bloku, przytoczono też krytyczne wpisy z forów internetowych. W materiale nie było jednak komentarza nikogo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

„Krzywak zaznacza, że wielokrotnie próbował skontaktować się z biurem prasowym Urzędu w tej sprawie” – podaje Press.pl.

Później urząd poinformował na swojej stronie, że ustalenia Krzywaka są „znacząco odbiegające od prawdy”, a sytuacja jest „zupełnie odwrotna, niż opisuje ją autor”.

W piątek prezes Radia Kraków Przemysław Bolechowski zaproponował Grzegorzowi Krzywakowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, na które Krzywak się zgodził. Bolechowski zapewnia, że w tej sprawie wojewoda Piotr Ćwik nie interweniował.

Cały tekst można przeczytać TUTAJ

 

hs, press.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie