Brutalne pobicie pod krakowskim klubem. Policja szuka świadków

Pobity 27-latek przebywał w lokalu Hush Live, gdzie miał zostać pobity przez pracowników ochrony klubu. Z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

Doszło do tego 28 października ok. 2 w nocy. Gdy policjanci pojawili się na miejscu – na ul. św. Tomasza przed klubem Hush Live – zastali leżącego, nie dającego oznak życia mężczyznę i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała mu pierwszej pomocy.

„Policjanci ustalili świadków oraz wstępny przebieg tego zdarzenia. Z zebranych informacji wynikało, że poszkodowany 27-latek przebywał w lokalu Hush Live i tam właśnie został pobity przez pracowników ochrony klubu. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali” – informuje policja.

Wytypowano już sprawców brutalnego pobicia i zatrzymano 6 mężczyzn wieku od 21 do 46 lat. Po ich zatrzymaniu materiały sprawy zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód w Krakowie, która w tej sprawie wszczęła śledztwo.

Pięciu z zatrzymanych sprawców (pracownicy ochrony klubu Hush Live, jak i innych lokali) usłyszało zarzuty udziału w pobiciu ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec nich jeden z najsurowszych ze środków zapobiegawczych – tymczasowy areszt. Grozi im do 10 lat więzienia.

2 listopada 2018 roku zatrzymano kolejną osobę w tej sprawie, kobietę, której przedstawiono zarzut pomocy sprawcom przestępstwa  w uniknięciu odpowiedzialności karnej za co grozi 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanej  Prokuratur zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Policja apeluje do wszystkich świadków tego zdarzenia o pilny kontakt z Komisariatem I Policji w Krakowie  pod numerem telefonu 12 61 57 711  lub  997.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie