Brytyjczyk zaatakował kontrolera biletów koło Dworca Głównego

Trwa seria ataków na kontrolerów biletów w pojazdach komunikacji miejskiej. Dzisiaj ( 31 stycznia) w południe doszło do pobicia kontrolera w okolicach Dworca Głównego. To już kolejny atak na pracowników kontrolujących bilety w ostatnich miesiącach.

Do ataku doszło około godziny 12:00 w autobusie linie 129 pomiędzy przystankiem Dworzec Główny Zachód a Bosaków. Ofiarą atak padł pracownik firmy Rewizor. Jak przekazał rzecznik prasowy spółki, ” nasz pracownik został pobity przez pasażera narodowości brytyjskiej który nie chciał okazać dokumentów” – Prowadzący pojazd wezwał na miejsce patrol policji i pogotowie ratunkowe. Autobus został zatrzymany na około 40 minut. Poszkodowany z urazem głowy został przewieziony do szpitala przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie – poinformował rzecznik prasowy spółki Rewizor. 

W ostatnich miesiącach to kolejny tego typu  zdarzenie. 7 listopada 2022 roku, w godzinach popołudniowych na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej trzech mężczyzn szarpało kontrolera biletów i zadawało mu uderzenia kulą ortopedyczną w głowę. Pobicie miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń głowy.

Miesiąc wcześniej, 18 października o godzinie 11:55 w tramwaju linii numer 3 agresywna pasażerka kopała i pogryzła kontrolera, interweniowała policja. Kontrolerowi i udzielono pomocy medycznej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Wrocławskiej w Krakowie.

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie