Budowa łącznicy: Taka środa już się nie powtórzy

Dla zmotoryzowanych środa nie była zbyt udana. Zmiany dokonane w rejonie budowy łącznicy kolejowej, sprawiły, że tamta część Krakowa utknęła w korkach. PKP, który zarządza remontem, zapewnia, że taka środa już się nie powtórzy.

„Uszczegółowienia wymaga przede wszystkim informacja dotycząca utrudnień na wlocie od ul. Powstańców Wielkopolskich, które zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami wystąpią sporadycznie i będą miały charakter krótkookresowy w terminie 16.11 – 30.11” – pisze PKP w komunikacie na temat budowy łącznicy.

W środę o północy, po zakończeniu betonowania ustroju nośnego nad skrzyżowaniem, wlot został w pełni udrożniony dla ruchu. Kolejne utrudnienia na tym wlocie zostaną wprowadzone najprawdopodobniej w poniedziałek 21 listopada po szczycie porannym (ok. 9.30).

Wykonawca został zobowiązany przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu do minimalizacji utrudnień w ruchu i prowadzenia większości prac poza okresem szczytów co wymusiło reorganizację harmonogramu robót dotyczącą wykonywania ustroju nośnego nad skrzyżowaniem.

Jednocześnie PKP PLK przypomina, że informowała, że nie uniknie w rejonie całego skrzyżowania (w tym wlotu ul. Powstańców Wielkopolskich) licznych utrudnień także w następnym roku: „Zgodnie z zapewnieniami obiecaliśmy, że wszystkie prace wymagające wprowadzenia dodatkowych ograniczeń w ruchu będą prowadzone weekendami i będą miały charakter krótkookresowy, a nawet kilkugodzinny” – czytamy w komunikacie przesłanym przez PKP.

(wm, krakow.pl)

Fot. zablocie-krzemionki.pl

Najnowsze

Co w Krakowie