Bukmacherzy już wiedzą, czy Igrzyska Europejskie w Krakowie dojdą do skutku

Musisz przeczytać

Bukmacherzy obstawiali już, czy remonty niektórych ulic w Krakowie skończą się w terminie. Tym razem można obstawiać zakłady o to, czy Igrzyska Europejskie w Krakowie dojdą do skutku.

Zdaniem ekspertów STS, firmy bukmacherskiej w Polsce, mimo perturbacji i opóźnień w organizacji formalności, Igrzyska Europejskie 2023 odbędą się w Krakowie. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.60, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 140,80 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Pesymiści, przewidujący, że Kraków wraz z Małopolską nie porozumieją się z rządem, mogą z kolei liczyć na 189,20 zł (kurs 2.15). Choć więcej można wygrać za postawienie na fiasko igrzysk w Krakowie, to jednak powodzenie tej imprezy też pozwala wygrać trochę pieniędzy na takim zakładzie.

Krakowowi i Małopolsce rolę gospodarza igrzysk przyznano w 2019 roku. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Baku w 2015 roku, a druga w 2019 roku w Mińsku. W 2023 roku Kraków ma być gospodarzem III Igrzysk Europejskich. Miasto postawiło jednak warunek, że nie podpisze kluczowej umowy dotyczącej organizacji imprezy, dopóki nie otrzyma gwarancji finansowych ze strony rządu zawartych w specustawie. Ta nie została uchwalona do dziś. A Rada Miasta dała czas rządowi do końca października.

„Minister aktywów państwowych oraz pełnomocnik rządu ds. organizacji igrzysk, Jacek Sasin, obiecywał, że specustawa dotycząca organizacji igrzysk zostanie przyjęta przez rząd do końca września. Tak się nie stało. Dla Krakowa rządowe rozporządzenie, na podstawie którego miastu zostaną przekazane niezbędne środki na przygotowanie się do wydarzenia, ma fundamentalne znaczenie. Mowa bowiem o kwocie przekraczającej 1 mld zł. W przypadku braku ustawy, według zapowiedzi prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, stolica Małopolski ma się z organizacji imprezy wycofać. Zgodnie ze zaktualizowanymi założeniami rozporządzenie ma zostać przyjęte przez rząd do końca października, a do końca roku przez Sejm” – czytamy w komunikacie STS o możliwości obstawiania, czy Igrzyska Europejskie w Krakowie dojdą do skutku.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca