Bulwary Wiślane w nowym blasku

Za kilka dni – po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się montaż lamp i iluminacji na Bulwarze Kurlandzkim nad Wisłą. Oświetlenie pojawi się na odcinku od Mostu Kotlarskiego do Mostu Piłsudzkiego. Równolegle będą prowadzone prace przy montażu oświetlenia na Bulwarze Czerwieńskim na odcinku od Mostu Dębnickiego do Mostu Grunwaldzkiego.

Na Bulwarze Kurlandzkim rozpoczęły się już prace ziemne związane z montażem fundamentów słupów oraz kanalizacji teletechnicznej oświetlenia i iluminacji. Końcowy etap prac powinien rozpocząć się zaraz po Świętach Wielkanocnych.

Po zakończeniu prac ziemnych na Bulwarze Kurlandzkim, zostaną one przeniesione na Bulwar Czerwieński, gdzie pod nadzorem archeologicznym zostanie rozpoczęte montowanie kanalizacji teletechnicznej oraz fundamentów pod słupy oświetleniowe.

W sumie na obu bulwarach pojawi się 112 słupów oświetleniowych oraz 61 lamp iluminacyjnych, których głównym zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców spacerujących wieczorami po bulwarach i wyeksponowanie obwałowań Wisły.

(pt)

fot. Magiczny Kraków

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie