„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Bulwersujące zachowanie kierowców. Mamy relację jednego z nich

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

– Kierowcy zaczęli zachowywać się jak tłum. Jeden coś robił, a reszta pojechała za nim – mówi nam jeden z kierowców ze skandalicznego, słynnego już filmu, na którym widać, jak samochody jadą pod prąd i blokują tak zwany korytarz życia na autostradzie. O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy tutaj.

Nasz rozmówca nie chce oczywiście zdradzać swojej tożsamości, ale szczegółowo opowiada nam o tamtych zdarzeniach.

KRKnews: Jak pana oczami wyglądała tamta sytuacja?

Stałem jakieś 50, może 100 metrów od wjazdu. Na obwodnicę wjechałem około 15.30 i czekałem do 16.40. Wtedy zauważyłem, że ktoś zaczął jechać pod prąd utworzonym na środku tak zwanym korytarzem życia. Najpierw to byli motocykliści, a później pojawił się pierwszy samochód. No i poszło. Zaraz za nim pojechał kolejny, więc ja także zawróciłem. W sumie spędziłem w korku ponad godzinę, w ogóle się nie przemieszczając. Podkreślam, że miałem do zjazdu niecałe sto metrów. A niektórzy przejechali pod prąd znacznie dłuższy odcinek.

Ile samochodów zawróciło?

Co najmniej kilkanaście, tyle widziałem. Po prostu kierowcy zaczęli zachowywać się jak tłum. Jeden coś robił, a reszta pojechała za nim. Ja nawet widziałem tę karetkę pogotowia, która jechała. Kierowca był bardzo zdenerwowany. Nie dziwię się, bo – gdy ja już zjechałem z tej obwodnicy – to praktycznie cały korytarz życia był zablokowany. Widziałem, że załoga karetki nagrywa to, co się dzieje.

ZOBACZ NAGRANIE: Nowa “zabawa” kierowców. Skandal!

Dlaczego pan pojechał po prąd?

Ja akurat byłem umówiony na spotkanie na godzinę 17 i dlatego zdecydowałem się zjechać. Do tego doszły też tak prozaiczne sprawy, jak potrzeby fizjologiczne.

Zdaje pan sobie sprawę, że złamał przepisy?

Biję się w pierś, bo teraz już uświadomiłem sobie, że nie powinno tak się robić i jakie mogły być konsekwencje. Wiem, że nie ma na to postępowanie żadnego wytłumaczenia. Proszę jednak też zrozumieć kierowców. Ja stałem tam ponad godzinę i przez ten czas nie dostaliśmy żadnej informacji. Kompletnie nic. Dopiero później się dowiedziałem, że na wysokości zjazdu do Skawiny był karambol.

Jednak, gdy staliśmy w korku, nikt nie powiedział co się stało, ani jak długo będziemy stać. Kierowcy wychodzili z samochodów, pytali, ale nikt nie był w stanie nic powiedzieć. A wystarczyło, żeby służby powiedziały kilku osobom i od razy ta informacja by się rozeszła.

Rozmawiał (lm)

 

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

10 KOMENTARZE

10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca