Bunkier Sztuki otwiera swoje drzwi. A potem czeka go przebudowa

Fot. Facebook Bunkier Cafe

W dniach 14 i 15 listopada Bunkier Sztuki otworzy swoje drzwi dla zainteresowanych. A później rozpocznie się długo zapowiadany remont galerii.

„To ostatnia szansa, by zobaczyć budynek Bunkra Sztuki przed remontem oraz pierwsza okazja, by zajrzeć do każdego pomieszczenia i poznać Galerię od zaplecza” – czytamy na stronie Bunkra.

W trakcie weekendu 14–15 listopada w godzinach 11–18 będzie można zwiedzić sale wystawiennicze, pomieszczenia biurowe i zaplecze. Wstęp jest bezpłatny. Podczas zwiedzania w Galerii jednocześnie może przebywać 30 osób. Istnieje możliwość zapisania się na konkretną godzinę.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wyjątkowych warsztatach z udziałem Piotra Lutyńskiego – artysty, którego wystawę „Budda, Mars i jeleń” można było zobaczyć w tym roku w Bunkrze Sztuki.

Jak już informowaliśmy po 19 latach działalności zamknięta zostanie kultura kawiarnia przy Bunkrze Sztuki. „Z wielkim żalem musimy ogłosić, że dzisiaj jest ostatni dzień funkcjonowania Bunkier Cafe. Ze względu na prace remontowe zapowiadane już od dawna w Galerii Bunkier Sztuki oraz wprowadzane przez rząd ograniczenia byliśmy zmuszeni podjąć tę ciężką decyzję” – czytamy na Facebook Bunkier Cafe.

(ko)

Zobacz także