Burzowy wtorek. Lepiej weźcie z domu parasol!

Dziś nad Krakowem może zagrzmieć, a opadom deszczu może towarzyszyć grad. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie w tej sprawie. Obowiązuje ono od godz. 12.00 do 21.00.

Według prognoz dziś w Krakowie mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 20 do 30 mm, a lokalnie do 40 mm. Będzie także mocno wiało – w porywach do 80 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.

Meteorolodzy określili prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na 80%.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Dziś w najcieplejszym punkcie dnia termometry wskażą 26 st. C. Przewidywana temperatura w nocy do 17 st. C.

js/krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie