Bus zderzył się z traktorem. Jedna osoba nie żyje, kilkanaście jest rannych

Musisz przeczytać

Tragiczny poranek na drodze pod Bochnią. Jedna osoba zginęła, a kilkanaście zostało rannych w zderzeniu busa z traktorem. 

Zderzenie busa z traktorem

Zderzenie busa z traktorem

Do wypadku doszło pomiędzy miejscowościami Trzciana i Ujazd. Na razie szczegóły nie są znane, trwa akcja ratunkowa.

Na miejscu pracują strażacy, a także ekipy z dwóch śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego. Na miejsce udaje się wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zderzenia busa z ciągnikiem doszło na wąskim łuku drogi powiatowej. Busem jechało 13 osób niepełnosprawnych z opiekunką. jedna osoba zmarła, trzy są ciężko ranne, 11 trafiło do szpitali w Krakowie, Bochni, Brzesku i Limanowej – na badania. Kierowcy busa i ciągnika nie odnieśli obrażeń, byli trzeźwi. W akcji ratowniczej brało udział 40 strażaków z 12 zastępów. Na miejscu pracowało 14 policjantów z wykorzystaniem 5 radiowozów. Dalsze czynności, pod kątem ustalenia przyczyny wypadku, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury.

Informacja o wypadku została przekazana służbom o 8.13. Po ośmiu minutach na miejscu była już jednostka OSP Trzciana. O 10.19 ostatnia osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym służbom za sprawność i szybkość działania oraz ogromne zaangażowanie. To była trudna i wymagającą akcja, konieczna była koordynacja na wielu poziomach. Przekazuję wyrazy współczucia rodzinie osoby, która zginęła – powiedział po zakończeniu akcji ratowniczej wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca