Byli bezwzględni! Skrępowali, pobili, wymusili podanie kodu do sejfu

Krakowscy policjanci pomogli w złapaniu bezwzględnych przestępców, którzy znęcali się na właścicielami kantoru, a następnie ich okradli. 

To sprawa sprzed kilku miesięcy, ale teraz w końcu udało się dopaść przestępców. W Nowym Targu kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni, wobec mężczyzny i jego żony, których skrępowali i bili. 

– W ten sposób uzyskali m.in. klucze do samochodu, kantoru, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie sprawcy samochodem właściciela pojechali do jego kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, po czym z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policjanci.

Po rabunku przestępcy odjechali samochodem właściciela, który na na granicy Nowego Targu porzucili.

Później zaczęła się obława na przestępców. Pierwszego zatrzymano we wrześniu w Warszawie, a kolejnych kilka dni temu na Śląsku i Mazowszu. Wszyscy to mieszkańcy Śląska – w wieku od 39 do 41 lat. Usłyszeli już zarzuty rozboju, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

jk

Zobacz także