Były poseł przegrał z byłym burmistrzem

Musisz przeczytać

Były poseł Platformy Obywatelskiej Robert Maciaszek odniósł kolejną porażkę. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że tym razem przegrał w wyborach na burmistrza Chrzanowa. W drugiej turze wyborów miał uzyskać około 40 procent głosów. Wygrał Ryszard Kosowski, były burmistrz (2002-2014).

Ryszard Kosowski / fot. chrzanow.pl
Ryszard Kosowski / fot. chrzanow.pl

– Zrobię wszystko, by unormować sytuację w gminie. Zaraz po zaprzysiężeniu biorę się ostro do pracy – zadeklarował zwycięzca, cytowany przez portal „Przełom”.

Przedterminowe wybory w Chrzanowie to efekt referendum, w którym odwołano Marka Niechwieja. Na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Marka Niechwieja z funkcji Burmistrza Miasta Chrzanowa przed upływem kadencji?” ponad 7 200 mieszkańców odpowiedziało „tak”. Przeciw głosowało 360 osób.

Robert Maciaszek / fot. sejm.gov.pl
Robert Maciaszek / fot. sejm.gov.pl

Po ogłoszeniu decyzji o wyborach, na fotel burmistrza szykował się polityk PO Robert Maciaszek, były poseł na Sejm, który w ubiegłym roku nie uzyskał reelekcji. W Chrzanowie przeprowadził mocną kampanię, aby pokierować miastem. Przegrał jednak z byłem wieloletnim burmistrzem, a obecnie  zastępcą dyrektora Wydziały Funduszy Pozabudżetowych w starostwie w Chrzanowie.

– Zebrałem wokół siebie wiele młodych ludzi, którzy pomagali mi, bo we mnie uwierzyli. To potencjał. Przez kolejne dwa i pół roku, do czasu kolejnych wyborów, będziemy ciężko pracować. My kochamy to miasto – powiedział „Przełomowi” Maciaszek.

(lm)

fot. (u góry strony): Panorama Chrzanowa / Paweł Pawłowski / wikipedia.org

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca