Były prezes Białej Gwiazdy skazany za wyłudzenie pieniędzy z klubu

fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl / wikimedia

Jakub M. biznesmen, który w 2016 kupił z od Bogusława Cupiała Wisłę Kraków usłyszał wyrok w sprawie wyłudzenia klubowych pieniędzy. W poniedziałek przed krakowskim sądem zapadł wyrok w tej kontrowersyjnej sprawie.

Przypomnijmy, M. przejął Wisłę od Tele-Foniki w lipcu 2016 roku. Niedługo potem kibice i dziennikarze wytropili, że nowy właściciel od dwóch lat podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT i piorącej brudne pieniądze. ABW zatrzymała nawet biznesmena, który odsiedział dwa miesiące w areszcie, a wyszedł po wpłaceniu 70 tys. zł kaucji i rozpoczęciu współpracy z organami ścigania. Gdy sprawa wyszła na jaw M. zawzięcie kontratakował, grożąc pozwami za niesławienie. Jednak jak ustaliła Rzeczpospolita, M. przyznał się śledczym do udziału w przestępstwie i złożył „obszerne” wyjaśnienia.

Pod naciskiem Towarzystwa Sportowego Wisła i Stowarzyszenia Kibiców, M. po kilku tygodniach zrezygnował z funkcji.

Krakowski sąd potraktował go łagodnie. M. dobrowolnie poddał się karze. Ma zapłacić 60 tys. zł grzywny, zwrócił tez niemal 0,5 mln. zł, które przelał z klubowego konta na swój prywatny rachunek.

Zobacz także