Były wojewoda po raz pierwszy pojawił się publicznie w Krakowie

Musisz przeczytać

Blisko dwa miesiące po dymisji były wojewoda małopolski Piotr Ćwik pojawił się publicznie w Krakowie. Wziął udział w otwarciu wystawy o pieszych pielgrzymkach do Częstochowy. To podczas ostatniej pielgrzymki Piotr Ćwik został odwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego ze stanowiska wojewody małopolskiego.

Na skwerze pod Oknem Papieskim w sobotnie południe otwarto wystawę “W intencji Ojca Świętego i Ojczyzny” Piesza Pielgrzymka Krakowska 1981-2020. Na 42 planszach, na których znajduje się ponad 500 zdjęć, opowiedziano w skrócie historię każdej pielgrzymki. Głównym gościem uroczystego otwarcia wystawy był kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Ale na zdjęciach widać także byłego wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika.

Fot. diecezja.pl

Były wojewoda uczestniczy co roku w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy. Ta ostatnia zapisze się w jego pamięci szczególnie, bo idąc na Jasną Górę został zdymisjonowany.

Pojawienie się Piotra Ćwika w sobotnie południe na skwerze przy Franciszkańskiej było pierwszym wystąpieniem publicznym w Krakowie po dymisji. Ale nie pierwszym w ogóle. Na początku września Piotr Ćwik uczestniczył w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Został tam zaproszony jak prelegent panelu o Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, w której realizacje jako wojewoda był zaangażowany.

Na #ForumEkonomiczne2020 w #Karpacz rozmawialiśmy o Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, której realizacja pozwala…

Posted by Piotr Ćwik on Tuesday, September 8, 2020

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca