CBA zbada działki na ŚDM w Brzegach

Centralne Biuro Antykorupcyjne przyjrzy się działkom na których planowane są główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Brzegach. Teren, który niemal od początku budzi sporo kontrowersji, należy głównie do prywatnych właścicieli. Działki, które mają zostać użyczone organizatorom ŚDM za darmo, ale wcześniej – za publiczne pieniądze, zostaną do tego odpowiednio przygotowane. Czy takie działanie jest zgodne z prawem, zamierza sprawdzić CBA.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli już odpowiednie dokumenty dotyczące użyczenia gruntów pod organizację Światowych Dni Młodzieży. Śledczy mają zamiar dokładnie przeanalizować zapisy umów i sprawdzić czy wydatkowane pieniądze rzeczywiście służą jedynie przygotowaniu terenów pod organizację Światowych Dni Młodzieży.

Warto wspomnieć, że w Brzegach ma się odbyć Msza Posłania i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Teren ten od początku budził sporo kontrowersji. Część ekspertów jest bowiem zdania, że tak duży obszar i jego położenie w bliskiej odległości autostrady A4, uniemożliwiają odpowiednie zabezpieczenie terenu i zapewnienie bezpieczeństwa dla uczestników Światowych Dni Młodzieży.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie