CBŚP rozbiło gang handlujący kokainą. Sześć osób usłyszało zarzuty

Musisz przeczytać

Zorganizowana grupa przestępcza, której działalnością zajmują się śledczy z krakowskiej Prokuratury Okręgowej działała na terenie Małopolski i Śląska. Według szacunków, pomiędzy marcem, a październikiem 2018 roku, członkowie gangu mogli wprowadzić do obrotu nawet cztery kilogramy kokainy o detalicznej wartości 1,5 mln. zł.

Pierwszy z gangsterów został zatrzymany 16 października ubiegłego roku, gdy przymierzał się do nielegalnej transakcji. – Zostały przy nim zabezpieczone znaczne ilości kokainy, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad dwa kilogramy tej substancji – informuje Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

11 czerwca tego roku funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejnych pięć osób powiązanych ze wspomnianą grupą przestępczą, w tym jej domniemanego szefa. Trzem zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a ponadto wszystkim zatrzymanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

– Członkowie grupy przeprowadzili ponad 100 transakcji hurtowymi ilościami tego narkotyku, w celu dalszej jego dystrybucji – stwierdza Hnatko. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

W sprawie występuje obecnie sześciu podejrzanych. W toku śledztwa zabezpieczono ponadto majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości ok. 500 000 zł. oraz ponad dwa kilogramy kokainy. Podejrzanym za zarzucane przestępstwa grozi kara więzienia od 2 do 12 lat. Nie wyklucza się zatrzymania kolejnych osób zamieszanych w proceder.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca