„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

„Cegiełka dla Kina Kijów” – na allegro wciąż trwają aukcje. Licytujcie!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Kino Kijów zorganizowało akcję „Cegiełka dla Kijowa”, która ma je wesprzeć finansowo, a jednocześnie dać kinomanom możliwość zdobycia ciekawych kolekcjonersko, często unikatowych przedmiotów związanych nie tylko z krakowskim kinem. Na koncie Allegro „Kijowa” trwają cały czas się aukcje, na których można wylicytować m.in. kinowe fotele, taśmy projekcyjne czy plakaty filmowe.

Dochód ze sprzedaży przedmiotów zostanie przeznaczony na bieżące utrzymanie instytucji w trudnym dla całej branży filmowej okresie pandemii. Do tej pory na aukcję zostały już wystawione m.in.: fotel marki Figueras z 2001 roku, taśmy projekcyjne, plakaty filmowe.

– Cały czas zachęcamy do śledzenia kolejnych licytacji – mówi Anna Cielusek z kina Kijów. – Dla nas będzie to realne wsparcie w tym trudnym okresie dla kin. Jesteśmy cały czas zamknięci i nie mamy innych możliwości, jak tylko nie dać zapomnieć widzom o sobie. I o to nam chodzi, bo poprzez wylicytowanie wybranego przedmiotu z kina Kijów, widz przenosi cząstkę „Kijowa” do swojego domu i jednocześnie nas wspiera. Wierzymy, że to będzie udana akcja, trochę sentymentalna, napawająca optymizmem i podnosząca na duchu. – dodaje Anna Cielusek.

Linki do wszystkich aukcji dostępne są na Facebooku Kina Kijów – https://www.facebook.com/kinokijow.

Wszystkie instytucje kultury – w tym również kina – w Polsce zostały zamknięte od 7 listopada 2020 roku. Zgodnie z rozporządzeniem premiera, które ukazało się w grudniu, od 28 grudnia 2020 roku podtrzymane zostały obostrzenia związane z zamknięciem instytucji kultury.

28 stycznia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia ogłosił niewielkie złagodzenie obostrzenia dla części instytucji kultury. Od 1 lutego otwarte są zostaną muzea i galerie sztuki, jednak kina dalej zostają zamknięte przynajmniej do 14 lutego. Dopiero po tym terminie mogą pojawić się nowe wytyczne w sprawie ich otwarcia.

(KK)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca