Cegielniana 28: Czwarty dzień bez gazu. „Nie mamy, jak wykąpać dzieci”

fot. Google Maps

W takie mrozy trudno sobie to nawet wyobrazić. Od piątkowego południa blok przy ul. Cegielnianej 28 jest pozbawiony dostaw gazu. O sprawie poinformował nas nasz czytelnik.

Dostawa gazu została przerwana w piątek, koło południa. – Wszyscy mieszkańcy dzwonią na pogotowie gazowe. Gdy już kto się dodzwoni, dostaje informację, że awaria zostanie usunięta, ale zmienia to faktu, że od trzech dni jesteśmy bez gazu – napisał w niedzielę nasz czytelnik, mieszkaniec bloku przy ul. Cegielnianej 28.

W piątek i w sobotę w okolicy bloku pojawiły się służby, wykonane zostały wykopy, ale sytuacja nie uległa poprawie. Gazu w rurach jak nie było, tak nie ma.

– Jeden z sąsiadów od robotników dowiedział się nieoficjalnie, że nie mają koparki. Dziwne. Tak duża firma nie może wynająć koparki z operatorem? – dziwi się nasz czytelnik. Koparka w końcu się pojawiła – w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale i jej przybycie nie sprawiło, że awaria została usunięta.

Gehenna mieszkańców trwa. – Większość z nas ma piecyki gazowe. Od piątku nie możemy wykąpać dzieci w ciepłej wodzie. W bloku jest 55 mieszkań, około 150 mieszkańców. Wszyscy liczymy, że sprawa zostanie szybko rozwiązana – dodaje.

(wm)

fot. Google Maps

Zobacz także