Celował z broni do strażników miejskich! A zaczęło się od… kradzieży czekolady

Musisz przeczytać

30-letni nietrzeźwy mężczyzna celował z pistoletu do strażników miejskich i próbował ich uderzyć metalowymi prętami. Wcześniej ze sklepu ukradł… czekolady i kawę.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który biega po Parku Krakowskim i grozi przechodniom, wpłynęło do dyżurnego w niedzielę ok. 13.25.

– Na miejscu, tuż przy wejściu do parku strażnicy zastali młodego agresywnego mężczyznę, wymachującego rękami i biegającego po alejkach. Gdy zbliżyli się do niego, z wewnętrznej kieszeni kurtki wyciągnął pistolet i zaczął celować w ich kierunku. Ponieważ nie reagował na wezwania funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem, jeden z nich wyciągnął paralizator, ostrzegając, że jeśli nie odłoży broni, to go użyje. Dopiero skierowany w jego stronę celownik oraz zdecydowane komendy strażników, spowodowały, że zaczął odkładać pistolet. Gdy trzymał rękę blisko ziemi, strażniczka nadepnęła na jego dłoń i tym samym zmusiła go do wypuszczenia jej z ręki – relacjonują strażnicy
 
Wtedy jednak mężczyzna zaczął wymachiwać w stronę strażników metalowymi prętami, które cały czas trzymał w lewej ręce. Funkcjonariusze wykorzystali moment jego nieuwagi i następnie obalili go na ziemię.
 
– W trakcie zabezpieczania broni okazało się, że jest ona fałszywa. Podobnie zresztą, jak i drugi pistolet, który ujawniono przy nim podczas kontroli osobistej. Mężczyzna został przekazany wezwanym na miejsce policjantom – informuje straż.
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca