Centrum Kongresowe ICE zmieni się w wielki plac zabaw! Zaprasza również Ukraińców

W sobotę Centrum Kongresowego ICE Kraków zmieni się w wielki plac zabaw. – Otwieramy się nie tylko na dzieci z Krakowa i okolicznych miejscowości, ale też na najmłodszych gości właśnie przybyłych z Ukrainy. Pięć godzin wyśmienitej zabawy będzie doskonałym pretekstem do wspólnego wyjścia i odpoczynku w bezpiecznym miejscu – zachęcają organizatorzy.

Od godz. 10.00 do 15.00 na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje. ICE Kraków zamieni się w ogromny, trzypoziomowy plac zabaw. Na swojej drodze mali odkrywcy napotkają tor przeszkód i wielkoformatowe puzzle z mapą Krakowa, wezmą udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez FabLab Małopolska, warsztatach tanecznych, pokazach oraz warsztatach designu, a także w zajęciach teatralnych i kreatywnej nauce języka polskiego. Miłośników dalekich wypraw zabierzemy w podróż dookoła świata, a fanów fikołków zaprosimy do wspólnej gimnastyki.

– Dzień dobry ICE Kraków to jedna z najważniejszych imprez społecznych realizowanych przez KBF. Co kwartał ICE Kraków odwiedzało ponad 1500 osób – mówi Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka KBF. – Bardzo się cieszymy, że na tę wyjątkową edycję możemy zaprosić także nowych mieszkańców Krakowa przybyłych z Ukrainy. Zależy nam, aby najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas w bezpiecznym i atrakcyjnym miejscu – dodaje.

ICE Kraków zaprasza nie tylko najmłodszych, ale też starsze rodzeństwo. Dla nastoletnich uczestników przewidziane są warsztaty teatralne, taneczne czy plastyczne, uzyskają oni także praktyczne informacje na temat życia w Krakowie oraz garść porad dotyczących polskich i krakowskich szkół.

Przed wejściem do ICE Kraków pojawi się „słodka ciężarówka” wypełniona atrakcjami i słodyczami przygotowanymi przez naszego partnera Wawel S.A. W najbliższą sobotę w ICE Kraków pojawią się również specjalne stoiska dla rodziców, którzy na miejscu będą mogli otrzymać niezbędne i praktyczne informacje związane z pobytem w naszym mieście.

Spotkanie tradycyjnie urozmaicą projekcje filmu niespodzianki w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego, zaplanowane w dwóch turach: o godz. 10.00 oraz o godz. 13.00.

Wstęp bezpłatny. Wejściówki dostępne będą od poniedziałku, 14 marca od godz. 12.00 i do pobrania tutaj: kbfbilety.krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie