W centrum Krakowa mieszkańcy chcą zieleń i kawiarnie. A będzie… parking?

fot. ZIKiT

Przy ul. Grzegórzeckiej zacznie się przebudowa wiaduktu. Aktywiści, radni i mieszkańcy chcieli w przyjazny sposób zagospodarować przestrzeń pod przęsłami, ale na razie najbliżej jest wybudowania tam… parkingu.

Czyżby głos mieszkańców nie miał wystarczającej siły przebicia?

– W czasie serii warsztatów miejscy aktywiści, radni miejscy i przede wszystkim sami krakowianie chcieli, aby pod jego przęsłami powstała przyjazna przestrzeń dla mieszkańców. Jednak jak na razie toczą się jedynie rozmowy pomiędzy Polskimi Liniami Kolejowymi i gminą Kraków na temat stworzenia pod wiaduktem miejsc parkingowych – informuje Radio Kraków.
 
– Wszystkim chodziło o to, żeby coś z tym zrobić, żeby to nie były gołe słupy. W każdym łuku można zagospodarować przestrzeń na coś innego. W jednych mogłyby być sklepy, w innych kawiarnie, w innych kilka miejsc parkingowych. Chodziło o to, żeby tę przestrzeń jakoś zagospodarować” – podkreśla Agata Bloswick, aktywistka z grupy aDaSię.
 
Przypomnijmy, że z wiaduktem przy Grzegórzeckiej wkrótce będą wiązały się także inne kłopoty. Z powodu remontu od soboty zmieni się trasa kursowania pojazdów MPK, a więcej o tym pisaliśmy TUTAJ 
 
pn, Radio Kraków
zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Zobacz także