Ceny gazu idą w górę. Podwyżka już od października

Musisz przeczytać

Od 1 października odbiorców gazu czeka podwyżka rachunków. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, wyższe ceny gazu. To paliwo zdrożeje aż o 7,6 proc., a ponieważ opłaty abonamentowe i za przesył się nie zmienią, finalne rachunki wzrosną średnio o 3,36 – 4,48 proc.

W czwartek, 16 września 2021 r. prezes URE na wniosek spółki PGNiG Obrót Detaliczny zatwierdził zmianę taryfy gazowej. To już trzecia podwyżka w tym roku. Ceny gazu idą w górę o 7,6 proc. Nie zmienią się opłaty abonamentowe.

URE podaje wyliczenia pokazujące, jak bardzo wzrosną rachunki za gaz. Dla statystycznego odbiorcy w grupie W-1.1 zużywającego paliwo gazowe tylko do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie wyższa o 3,36 proc., co oznacza kwotowy wzrost o 0,72 zł miesięcznie. Dla odbiorców z grupy W-2.1 (używający gaz do podgrzania wody) płatność wrośnie o 4,63 proc., o 4,48 zł miesięcznie. Natomiast odbiorcy zużywający większe ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 13,76 złotych miesięcznie więcej (wzrost płatności o 4,89 proc.).

Fot. URE

W najbliższym czasie czekają nas także podwyżki rachunków za prąd. Tu wzrost cen będzie znacznie bardziej odczuwalny.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca