Ceny mieszkań w Krakowie szaleją! Kolejny wzrost

Musisz przeczytać

W ciągu roku ceny mieszkań z rynku pierwotnego podskoczyły o 13 proc. – wynika z analiz Otodom.

– Na przestrzeni ostatnich miesięcy obserwujemy stopniowe podwyżki cen paliw, żywności i materiałów budowlanych. Wzrosty, standardowo, nie omijają również branży nieruchomości – według danych Otodom ceny mieszkań z rynku pierwotnego w czterech analizowanych miastach wzrosły średnio o 10% względem trzeciego kwartału 2020 r.

W porównaniu do sytuacji sprzed roku, w trzecim kwartale 2021 r. cena mieszkania z rynku pierwotnego wzrosła o 16,2% w Warszawie, prawie 13% w Krakowie, 12% we Wrocławiu, 10,6% w Łodzi i 6% w Poznaniu – wynika z analiz za okres lipiec-wrzesień 2021.

Z kolei w ciągu ostatnich 3 miesięcy za mieszkanie z rynku pierwotnego w
Krakowie trzeba było zapłacić średnio o 4,7% więcej w porównaniu do drugiego kwartału tego roku. Ostatnie podwyżki wynikają m.in. z silnego wzrostu cen mieszkań do 40m2 oraz większej liczby takich ofert na rynku.

Co dalej?

Od kilku miesięcy w Polsce rośnie inflacja, co może mieć silny wpływ na rosnącą cenę nieruchomości.

– Wzrost stóp procentowych może co prawda lekko osłabić popyt, dlatego możliwe, że w kolejnych miesiącach przyrost cen nieruchomości będzie nieznacznie mniejszy niż w trzecim kwartale. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić czy na koniec roku będziemy mogli mówić o początku trendu spadkowego na rynku nieruchomości – mówi Jarosław Krawczyk, ekspert Otodom.

fot. zdjęcie poglądowe

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca