Chcą nazwać ulicę imieniem bohatera z „Gwiezdnych wojen”! Czy to dobry pomysł?

W Internecie pojawiła się petycja dotycząca jednej z ulic w pobliżu Centrum Handlowego Serenada. Autorka apelu chce, by droga została nazwana imieniem Obi-Wana Kenobiego – rycerza Zakonu Jedi z „Gwiezdnych Wojen” Pomysłodawczyni argumentuje, że w okolicy pracuje wiele młodych osób z całego świata oraz byłaby to świetna promocja dla pobliskich sklepów i instytucji rozrywkowych. 

Ulica położona jest pomiędzy marketem budowlanym OBI na ul. Bora Komorowskiego, budynkami Quatro, Hotelu Swing, Aquparkiem oraz C.H. Serenada i Krokus. Ponadto znajduje się zaraz obok Multikina. 

– Przy tej ulicy, znajdują się biura Quatro, gdzie pracuje dużo młodych ludzi z różnych zakątków świata. Nazwa, którą my mieszkańcy wybraliśmy, jest łatwa dla zapamiętania, gdyż ta postać jest dość znana na całym świecie. Nazwa ta byłaby też reklamą dla hotelu Swing, Parku Wodnego oraz galerii Serenada, których największą grupą klientów są młodzi ludzie – stwierdza autorka pomysłu w petycji. 

Obecnie apel został podpisany przez 167 osób. Jeżeli chcecie ulice Obi-Wana Kenobiego to petycje znajdziecie tutaj

Kim jest Obi-Wan Kenobi?

Jesteśmy pewni, że Obu-Wana Kenobiego nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak przypominamy, że to bohater fikcyjnej sagi „Gwiezdne wojny”. Był rycerzem i Mistrzem Jedi, który szkolił głównego bohatera Anakina Skywalkera, zwanego później Lordem Vaderem. W bohatera wcielili się Alec Guinness oraz Evan McGregor. Za kilka miesięcy na platformie Disney+ pojawi się nowy serial o Obi-Wanie Kenobim, w którym w główną rolę zagra drugi z wymienionych aktorów. 

W Polsce istnieje już jedna ulica imienia Obi-Wana Kenobiego. Mieści się ona we wsi Grabowiec, w powiecie toruńskim. 

js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie