Chcesz doradzać prezydentowi Krakowa? To właśnie jest na to szansa

Nikt nie zagwarantuje, że codziennie będziesz mógł pić herbatę z prezydentem i dyskutować o problemach miasta, ale jeśli ktoś szukałby zajęcia, to Rada Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa poszukuje chętnych do obsadzenia pięciu miejsc.

Zgłaszać mogą się wnioskodawcy zadań w edycjach I-IV oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Ogłoszono już nabór na wolne miejsca w radzie. W przypadku wnioskodawców są to trzy miejsca, a dla przedstawicieli organizacji pozarządowych – 2.

Rada Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa jest organem doradczym prezydenta Krakowa. Należy do niej m. in. przeprowadzanie monitoringu realizacji zadań wybranych do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego oraz opiniowanie zasadności złożonych protestów mieszkańców wobec negatywnej oceny prawnej zgłoszonych propozycji zadań.

Praca w Radzie Budżetu Obywatelskiego jest nieodpłatna. Posiedzenia zwykle odbywają się w godzinach popołudniowych.

Ci, którzy chcą brać udział w pracach rady, powinni przyjść na najbliższe posiedzenie, które odbędzie się 15 lutego o godz. 16.30, w sali 303 budynku Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Harmonogram oraz zasady tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego będą określone w zarządzeniu prezydenta Krakowa. Obecnie jest ono przygotowywane. Ale wiadomo, że propozycje zadań można zgłaszać od 1 marca. Będą one przyjmowane przez cały miesiąc.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews

 

Zobacz także