Chcesz się dodzwonić do krakowskiego sądu? Musisz mieć dużo szczęścia!

″Przepraszamy, została przekroczona liczba oczekujących w kolejce” – taki komunikat można najczęściej usłyszeć dzwoniąc do sądu okręgowego w Krakowie. Spytaliśmy. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Czytelnicy piszą do nas informując, że dodzwonienie się do krakowskiego sądu graniczy z cudem. Najczęściej słyszy się komunikat o przekroczonej liczbie oczekujących i na tym się skończy. Spytaliśmy w sądzie, czy ten stan rzeczy może ulec zmianie.

– Celem usprawnienia obsługi i skrócenia czasu oczekiwania na połączenie z pracownikami Telefonicznego Biura Obsługi Interesantów w ubiegłym roku wprowadzony został limit udzielanych informacji w czasie jednej rozmowy telefonicznej do maksymalnie pięciu spraw, a także limit oczekujących w kolejce na połączenie do 15 osób – mówi KRKnews.pl rzecznik prasowa sądu okręgowego w Krakowie, Beata Górszczyk.

– W Telefonicznym Biurze Interesantów jest sześć stanowisk obsługujących linie telefoniczne i w takim też zakresie pracownicy biura na bieżąco odbierają połączenia – dodaje Górszczyk.

Niewiele więc wskazuje na to, by w najbliższym czasie dodzwonienie się do sądu było łatwiejsze.

ml

Najnowsze

Co w Krakowie