Chcesz mieszkać przy Rynku Głównym? Miasto wystawi na sprzedaż 49-metrowe mieszkanie

Rynek Główny w Krakowie, kamienica u wylotu ul. Św. Jana – w takiej lokalizacji będzie można kupić mieszkanie od gminy. Tanio jednak nie będzie, a do tego lokal wymaga generalnego remontu.

Może nie każdy chciałbym zamieszkać przy Rynku Głównym, ale nie brakuje takich, którzy chcieliby mieć własne lokum w samym sercu Krakowa. To dla nich gratką będzie 49-metrowe mieszkanie w kamienicy na rogu Rynku Głównego 41 i ul. Św. Jana 2. Nabywca musi mieć jednak sporo gotówki i być gotowym na generalny remont mieszkania w zabytkowej kamienicy.

Mieszkanie znajduje się na szóstym piętrze. To dwa przechodnie pokoje z kuchnią (jej okna wychodzą na świetlik między kamienicami), wc i przedpokojem. Wartość tej nieruchomości to na dziś blisko 669 tys. zł, czyli 13,6 tys. zł za metr kwadratowy. Nabywca dostanie 5-proc. zniżki z tytułu zakupu mieszkania w kamienicy wpisanej do rejestru zabytków. Ale cena może być wyższa od obecnej, bo lokal będzie przedmiotem licytacji. Kupi je więc ten, kto da więcej.

Kiedy? Na licytację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na najbliższej sesji radni dopiero wyrażą zgodę na sprzedaż mieszkania w tak atrakcyjnej lokalizacji. Pewnie sama licytacja zostanie zorganizowana po wakacjach.

Ale już na początku sierpnia odbędą się licytacje gminnych mieszkań położonych także w centrum miasta, choć dalej od Rynku Głównego. 4 sierpnia pod młotek pójdą mieszkania przy Zyblikiewicza, Długiej, al. Słowackiego i pl. Kossaka. Dwa dni później odbędą się przetargi na sprzedaż mieszkań przy Basztowej i pl. Na Groblach.

GS

Atrakcyjne mieszkania w centrum Krakowa na sprzedaż. Duże i małe. Ceny też różne

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie