Chciał przechytrzyć kontrolę na lotnisku w Balicach. Nie skończyło się to dobrze

Miał lecieć do Gruzji, ale próbował dostać się do Londynu i to za pomocą podrobionych dokumentów. We wszystkim połapali się strażnicy graniczni i teraz mężczyzna ma problem.

Cudzoziemiec posiadał bilet i kartę pokładową na lot do Kutaisi. Jednak po przejściu odprawy granicznej mężczyzna udał się do wyjścia, do którego kierowali się pasażerowie odlatujący do Wielkiej Brytanii – rejs do Londynu Stansted.

– Tam podczas weryfikacji kart pokładowych oraz dokumentów tożsamości przedstawił do kontroli hiszpański paszport. Pasażer został wylegitymowany, a w wyniku dalszych sprawdzeń okazało się, że dokument, którym się posłużył nie odpowiada wzorom i został prawdopodobnie podrobiony na wzór oryginalnego. Dodatkowo, w bagażu cudzoziemca ujawniono kolejny fałszywy hiszpański dokument – podrobione na wzór oryginalnego prawo jazdy – informuje straż graniczna.

Obywatel Gruzji został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty usiłowania przekroczenia granicy przy pomocy podstępu, celem wprowadzenia funkcjonariusza SG w błąd oraz posłużenia się podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem paszportowym.

– Podczas przesłuchania mężczyzna oświadczył, że był świadomy, iż dokument hiszpański jest sfałszowany, lecz jego celem było dostanie się do Anglii. Wobec cudzoziemca wszczęte zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu, a następnie wydana decyzja administracyjna w tej sprawie – podaje straż graniczna.

 

Najnowsze

Co w Krakowie