Chciał zabić policjanta, może dostać nawet dożywocie

Musisz przeczytać

47-letni krakowianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Wcześniej doszło do sąsiedzkiej awantury, do której została wezwana policja. Atak na policjanta może skończyć dla napastnika nawet dożywotnim więzieniem.

Tydzień temu, 22 lipca br. około godziny 13:00 policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali wezwanie do jednego z bloków w rejonie Mistrzejowic. Jeden z sąsiadów miał wylewać nieczystości na okno wzywającego policję. Funkcjonariusze zjawili się na miejscu, aby rozwiązać sąsiedzki konflikt. Gdy tylko weszli do mieszkania, w którym zamieszkiwał sprawiający sąsiedzkie kłopoty mężczyzna, zostali przez niego zaatakowani. 47-latek kilkanaście razy ugodził w brzuch oraz okolice klatki piersiowej jednego z interweniujących policjantów. Na miejscu obecna była także matka mężczyzny – ona również uczestniczyła w napaści na mundurowych.

– Agresywne osoby zostały obezwładnione przez drugiego funkcjonariusza, a na miejsce wezwane zostały dodatkowe patrole policji. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał rannego policjanta do szpitala – relacjonują policjanci. Wczoraj, 28 lipca br. policjant opuścił szpital, dzięki fachowej pomocy lekarskiej powoli wraca do zdrowia. Opatrzenie ran wymagało interwencji chirurgicznej.

47-latek oraz jego matka zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jego matka odpowie za czynną napaść na policjanta oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

28 lipca br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec kobiety zastosowany został policyjny dozór.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca