Miała pomóc, trafi do więzienia

Musisz przeczytać

Obiecywała, że dzięki swoim znajomościach umorzy kilkaset tysięcy złotych długu – w zamian trafiła do więziennej celi, gdzie może spędzić nawet kilka lat. Krakowska policja zatrzymała 33-latkę, która wyłudziła 150 tys. złotych. Miała to być zapłata za jej pomoc w pozbyciu się kilkuset tysięcy złotych długu, który ciążył na jej znajomej.

Zatrzymana jest mieszkanką jednej z podkrakowskich wsi. Kobieta poznała swoją ofiarę przez wspólnych znajomych. Gdy dowiedziała się, że 25-latka wpadła w tarapaty finansowe i ciąży na niej kilkaset tysięcy złotych długu, zaoferowała swoją pomoc. 33-latka zapewniała, że posiada liczne znajomości w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Celnym. Dzięki temu miała pomóc w umorzeniu długów i polubownym załatwieniu sprawy, wszystko kosztem 150 tys. złotych.

Kobieta wpadła w ręce policji na gorącym uczynku, gdy przyjmowała kolejną transzę pieniędzy. Z ustaleń policji wynika, że kobieta przyjęła już 120 ze 150 tys. złotych, jakich oczekiwała za pozytywne załatwienie sprawy 25-latki. Zatrzymana 33-latka usłyszała już zarzuty oszustwa i protekcji majątkowej. Kobieta przyznała się do winy, o karze zdecyduje krakowski sąd.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca