Chciała sprzedać nerkę – zgłosili się policjanci

Zamiast złotego interesu są zarzuty i groźba odsiadki. Krakowscy policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej natrafili w Internecie na ogłoszenie kobiety, która za 20 tys. złotych oferowała na sprzedaż swoją nerkę – szybko zgłosili się pierwsi zainteresowani – funkcjonariusze.

Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej na bieżąco monitorują portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu przestępców, którzy przy wykorzystaniu Internetu próbują dokonywać oszustw i sprzedawać kradzione przedmioty. Tym razem jednak natrafili na ofertę młodej kobiety, która za kwotę 20 tys. złotych oferowała sprzedaż swojej zdrowej nerki.

Szybko ustalono, że ogłoszenie opublikowała w sieci 26-letnia mieszkanka podkrakowskiej gminy Jerzmanowice-Przeginia. Kobieta była zaskoczona wizytą policjantów, którzy oprócz samej 26-latki zatrzymali również jej komputer przy użyciu którego miała opublikować w Internecie nielegalne ogłoszenie.

Kobieta usłyszała już zarzuty, podczas przesłuchania oskarżona tłumaczyła, że ma problemy finansowe i dlatego zdecydowała się na taki krok.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie