Chcieli uprowadzić włoskiego biznesmena. Przeszkodzili im m.in. krakowscy policjanci

Chcieli postraszyć jego oraz członków rodziny i w ten sposób zgarnąć kilkaset tysięcy złotych. Akcja porwania włoskiego biznesmena w porę została jednak odkryta.

Policjanci ustalili osoby mogące brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ich miejsca przebywania. Z ustaleń śledczych wynika, że za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi „przedsiębiorcy”. Prawdopodobnie już w ubiegłym roku dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gangiem, mogli podejmować próby uprowadzenia obywatela Włoch.

W wyniku działań prowadzonych w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego, policjanci zatrzymali sześć osób. W czasie przeszukań policjanci znaleźli przedmioty, które mogłyby być wykorzystane do popełnienia przestępstwa, m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

„Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Cztery osoby usłyszały zarzuty dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy” – biuro prasowe policji.

kp

Najnowsze

Co w Krakowie