Ciekawa sytuacja Cracovii. Oto jej szanse na utrzymanie

Cracovia jest w najlepszej sytuacji z wszystkich drużyn, którym realnie zagraża spadek – wynika z wyliczeń dotyczących końcówki rozgrywek ekstraklasowych.

W niedzielę „Pasy” zremisowały na wyjeździe z Lechem Poznań i czekały na wyniki poniedziałkowej potyczki Puszczy Niepołomice z Koroną Kielce. 

W meczu zespołów walczących o utrzymanie padł remis 0:0. 

– Dziś rozumiem, po co ten komin trenerowi Kuzerze. Usłyszeliśmy dziś kilka nieprzyjemnych słów. Ja mu życzę powodzenia, ale też trochę pokory. Korona z takim potencjałem finansowym, warunkami powinna być lepiej zarządzana, niż jest – powiedział po meczu Tomasz Tułacz, trener Puszczy.

Kamil Kuzera, szkoleniowiec Korony: – Rozumiem, że każdy walczy o utrzymanie i każdy ma na to swój sposób, ale podlanie murawy w ekstraklasie to powinien być standard. Już nawet nie chodzi o to, że ta piłka szybciej chodzi, ale murawa jest po prostu bezpieczniejsza – odbił piłeczkę.

Wszystkiemu z boku spokojnie mogli przyglądać się kibice i piłkarze Cracovii, bo remis jest dla nich całkiem korzystnym wynikiem. Dziś „Pasy” mają tyle samo punktów co Puszcza i dwa więcej od Korony, która jest na pozycji spadkowej.

Według wyliczeń analityka Piotra Klimka, w tej sytuacji „Pasy” mają tylko 16 proc. zagrożenia spadkiem, a w przypadku Puszczy to prawdopodobieństwo wynosi 24 proc., a Korony – 49 proc.

Do końca rozgrywek Ekstraklasy pozostały cztery kolejki.

Michał Lop

Kibice Wisły Kraków mogą jednak nie pojechać na Stadion Narodowy?

 

Najnowsze

Co w Krakowie